Boże Narodzenie · Kalendarz adwentowy 2015

Kalendarz adwentowy 2015, dzień 8 i 9

Był u Was Mikołaj? U nas był. Zostawił drobne upominki i swoje podobizny. 

Jedną małą, drugą dużą.
Mała zrobiona jest według wzoru znalezionego lata temu na stronie Kury domowej, można go tam dalej znaleźć i pobrać. Lata temu także wykonana. Dysponowałam wtedy 3 szydełkami w rozmiarach: 0,9 mm, 1,75 mm, 2,3 mm. Mikołaj jest zrobiony z kordonków Ariadny, bo mieszkając w Łodzi miałam do nich dostęp nieograniczony niczym prócz finansów 🙂 i zrobiony zdecydowanie za dużym szydełkiem – stawiam na 1,75mm.

Miko2

Duży Mikołaj to produkt fantazji własnej. Miał być świąteczną podkładką pod kubek, ale wyszedł za drobny.
Wykonany został na szydełku 2,1 mm cielistym kordonkiem – przerabiałam dwie nitki na raz oraz czerwoną i białą Catanią Fine Coatsa. Tu szydełko było raczej za małe (mniej niż bardziej, producent bawełny zaleca 3 mm, ale moim zdaniem 2,5 to jest świat – mi najlepiej robi się szydełkami 2,3 mm oraz 2,7 mm, jeśli chodzi o tę nić), ale zabieg był celowy – chciałam, żeby ścieg był gęsty i miał formę kratek, trochę jak w kanwie.
Cała twarz zrobiona oraz czapka zrobiona jest od góry do dołu półsłupkami z narzutem (uwielbiam ten ścieg!), a broda to 2 rzędy łuków z 5 oczek łańcuszka wbijanych w co drugie oczko podstawy jaką była twarz, łuki obrobione są 1 rzędem  z 7 półsłupków każdy.

Miko1

Mikołaj tak naprawdę nie ma jeszcze oczu, nosa i ust, a i pompon na jego czapce słabawy, ale jak wymyślę, jak to ma do końca wyglądać to na pewno się pochwalę. Na facebooku.

OGŁOSZENIE!
Na początku zakładałam, że Kalendarz będę publikowała codziennie, ale stwierdziłam, że co drugi dzień będzie bardziej optymalnie. Po tej akcji będę chciała zresztą pokazywać swoje prace rzadziej, tym bardziej, że nie produkuje nowych rzeczy z ogromną częstotliwością.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kalendarz adwentowy 2015, dzień 8 i 9

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s